Szkolne wspomnienie…

Szkolne wspomnienie…

01-09-2018

Dzień pierwszego września to dla mnie koniec lata i początek szkoły. Nowe wyzwania, nowi nauczyciele, nowi koledzy … Obietnice lepszych ocen i większych osiągnięć zawsze towarzyszyły „otwarciu sezonu”. Początek roku szkolnego skłaniał do podejmowania nowych wyzwań, a to koszykówka, a to karate, często też nauka języka obcego. Zmiana upodobań jakże często nam towarzyszy. W poszukiwaniu swojej pasji nie starcza nam jednak sił i zaangażowania do jej kontynuowania i rozwijania. Warto dopingować się wzajemnie, szukać podobnych pasjonatów, możliwości jest teraz wiele …

Z doświadczenia wiem, że aktywność, która najlepiej nam się w przyszłości „przysłuży” to nauka języka obcego. Znajomość języków obcych bezsprzecznie podniesie naszą samoocenę, jest nieocenionym wsparciem w podróżach zagranicznych, a przede wszystkim jest często warunkiem zdobycia wymarzonej pracy.

Język niemiecki jest językiem ojczystym dla ponad 100 mln osób, natomiast językiem obcym dla ponad 80 mln osób. Krajem, w którym najwięcej osób uczyło się języka niemieckiego w 2015 r. była Polska. Nauka języka niemieckiego traktowana jest u nas w sposób bardzo praktyczny, użytkowy, a jego opanowanie bezpośrednio przekłada się na znalezienie zarówno w Polsce, jak i w Niemczech dobrze płatnej pracy. Jakże często przekonują się o tym dopiero niektórzy w dorosłym wieku, żałując, że nie rozpoczęli edukacji językowej dużo wcześniej.

Dlatego zachęcam do nowych postanowień w Nowym Roku Szkolnym!

Nauka języka niemieckiego niech będzie jednym z nich!

Zapraszam do kontaktu

33-100 Tarnów, ul. Kuzdrzała 10