Ciekawostki z kraju Nibelungów

Ciekawostki z kraju Nibelungów

07-09-2018

Niemcy są krajem fascynującym, o długiej i barwnej historii. Należą do jednych z najgęściej zaludnionych państw i są drugim po USA najczęściej wybieranym krajem przez imigrantów. A oto kilka mniej znanych faktów z tego kraju.

  1. Żelki Gumisie zostały wynalezione przez niemieckiego przedsiębiorcę Hansa Riegela i produkowane od 1922 r. w jego firmie Haribo.
  2. Hugo Boss, niemiecki przedsiębiorca w branży odzieżowej i perfumeryjnej, produkował mundury na potrzeby SS, SA oraz Hitler-Jugend.
  3. Najbogatszym Niemcem jest Georg Schaeffler, z majątkiem 26,9 mld euro (stan na 18.06.2015 r.).
  4. Największym festynem ludowym w Niemczech jest Oktoberfest (z niem. festyn październikowy), który początkowo rozpoczynał się w październiku, jednak od roku 1872 zaczyna się już we wrześniu. Są to dożynki chmielne organizowane w Monachium (Bawaria).
  5. Pierwsza książka wyprodukowana metodą ruchomych czcionek to Biblia Gutenberga, wydrukowana w latach 1452-1455 w Niemczech przez drukarza i wydawcę Johannesa Gutenberga.
  6. W Niemczech jest ponad 1000 rodzajów kiełbasek. Jest to wyjątkowy przysmak Niemców.
  7. W Niemczech nie ma dodatkowej kary dla więźnia, który podejmie próbę ucieczki z więzienia. Czyn taki traktowany jest jako naturalny instynkt człowieka.
  8. Po I wojnie światowej żyło tak mało mężczyzn w Niemczech, że na trzy kobiety tylko jedna mogła znaleźć męża.
  9. Berliński ogród zoologiczny to jeden z największych ogrodów na świecie. ZOO zostało otwarte  1 sierpnia 1844 r.
  10. Niemcy to kraj inżynierów i naukowców. To tutaj wynaleziono kalkulator, insulinę, soczewki kontaktowe, benzynę, silnik Diesla, trotyl, lodówkę, MP3, dziurkacz, akordeon, hamburgera, drzewko bożonarodzeniowe i wiele, wiele innych.

Źródło: www.newsgag.net

Zapraszam do kontaktu

33-100 Tarnów, ul. Kuzdrzała 10